KÜLTÜR SANAT

İstanbul Yeditepe Konserleri başlıyor

09-06-2020

Cumhurbaşkanlığı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle evde kalmak zorunda olunan dönemde başlattığı konser etkinliklerine, normalleşme sürecinde de devam ediyor.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, 23 Nisan’da “7 Tepeden 7 Kıtaya” konseriyle başlayan, 19-26 Mayıs’ta “Türkiye’nin Kültür Hazineleri Sahnesinde Evde Bayram Konserleri” ile devam eden programa, “İstanbul Yeditepe Konserleri” adlı yeni bir konser serisinin ekleneceği belirtildi.

8 Haziran’da başlayacak ve bir ay boyunca her gün gerçekleştirilecek “İstanbul Yeditepe Konserleri”nde yaklaşık 60 sanatçının sahne alacağının vurgulandığı açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Konserler, her gün saat 21.00’de İletişim Başkanlığı Youtube kanalından yayınlanacak. Yıldızlar Geçidi İstanbul Boğazı’nın yanı başında Kuruçeşme’de gerçekleştirilecek “İstanbul Yeditepe Konserleri”nin ilk 10 günlük programı belli oldu. 8 Haziran’daki Ajda Pekkan konserinin ardından, takip eden günlerde sırasıyla, Sibel Can, Demet Akalın, Alişan, Funda Arar, Hakan Peker, Işın Karaca, Coşkun Sabah, Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam, Serdar Ortaç, Sinan Akçıl, Muazzez Ersoy, Zekai Tunca, Özhan Eren, Orhan Hakalmaz, Ceyhun Çelikten, Ebru Yaşar ve Bülent Serttaş sahne alacak. “İstanbul Yeditepe Konserleri”nin takip eden konser programı ilerleyen günlerde açıklanacak.

GERİ DÖN