KÜLTÜR SANAT

Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması için başvurular başladı

19-08-2020

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce bu yıl ikincisi düzenlenen Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması’na “Yuva” temasıyla yazılan öyküler kabul edilmeye başlandı.

YARIŞMANIN DETAYLARI

-Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okul/kurumlarda, eğitim öğretim hizmetleri sınıfında fiilen görev yapmakta olan öğretmen ve yöneticiler katılabilecek.

-Başvuru sahipleri en fazla bir eser ile yarışmaya katılacak. Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekiyor.

-Başvuruda bulunmak isteyen öğretmenler, eserlerini okul/kurum müdürlüklerine 24 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında teslim edecek.

-Okul müdürlükleri, eserleri 18 Eylül'e kadar ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderecek ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin birinci eseri belirlemesi ve belirlediği eserin il milli eğitim müdürlüklerine göndermesi süreci 21 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında olacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yarışmaya ilişkin yaptığı paylaşımda, "Edebiyatımızın sesi okullardan yükselmeye devam ediyor. Kalemini duyurmaya ve mürekkebini edebiyat için akıtmaya hevesli öğretmenlerimizi, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında 'Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması'na davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.-İl milli eğitim müdürlüklerinin il genelinde birinci eseri belirlemesi ve belirlediği eseri bakanlığa göndermesi de 5-16 Ekim tarihlerinde olacak.

-Bakanlık ön jüri ve son jüri değerlendirmesi ile dereceye giren eserlerin ilan edilmesi 19 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

-Ödül töreni ise 24 Kasım'da yapılacak. Yarışmada birinci olan eser 10 bin lira, ikinci olan eser 5 bin lira, üçüncü olan eser 3 bin lira ile ödüllendirilecek. Ayrıca jüri özel ödülü 2 bin lira, mansiyon ödülü de bin lira olaca

GERİ DÖN